logos.png
grafika
Konkurs na tekst piosenki do musicalu „Karol”
01-09-2016Anna Turowska

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim na tekst piosenki finałowej do musicalu „Karol” – pierwszego polskiego musicalu poświęconego życiu św. Jana Pawła II. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do poetów, autorów tekstów piosenek, pasjonatów literatury i wszystkich innych twórców, którym bliskie są idee i wartości wpisane w pontyfikat Jana Pawła II.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie tekstu piosenki, który spełnia następujące kryteria:
• jest tekstem rymowanym, liczba strof tekstu wynosi od 4 do 6,
• zawiera refren,
• podkreśla trwałość i ponadczasowy charakter wartości i idei wpisanych w pontyfikat Jana Pawła II,
• jest podpisany imieniem i nazwiskiem autora, a podpis pod tekstem piosenki złożony jest odręcznie i czytelnie oraz opatrzony datą dzienną.

Nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Rzymu oraz wykorzystanie zwycięskiego tekstu piosenki w musicalu „Karol”, z udziałem Anny Wyszkoni, Edyty Geppert, Piotra i Wojciecha Cugowskich oraz Jacka Kawalca (premiera musicalu odbędzie się 25 lutego 2017 r. w TAURON Arenie Kraków). Do zwycięskiego tekstu piosenki muzykę napisze Filip Siejka – wybitny polski kompozytor, autor przebojów takich artystów jak Patrycja Markowska, Zbigniew Wodecki, Michał Bajor czy zespoły Feel i Perfect.

Teksty piosenek można zgłaszać do 30 października 2016 r. drogą elektroniczną na adres: (w formie skanu) lub pocztową: Agencja Kreatywna PRC, ul. Modrzejowska 20, 41-200 Sosnowiec. Wraz z tekstem piosenki należy przesłać wypełnione i podpisane zgłoszenie do konkursu. W konkursie mogą brać udział wyłącznie teksty niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach.

Dodatkowe informacje: , tel. 605 301 168 – Przewodniczący Jury.
Szczegółowe informacje o konkursie na www.musical-karol.pl/konkurs