Powiązane galerie:
23-06-2016Józef Kunicki11
Talent pisarski w I LO
23-06-2016Józef Kunicki

Po raz 11 w ostatnich 5 latach I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wystawiło sztukę, tym razem sięgając po tekst amatorski obiecującej autorki, której publikacje będą drukowane w najbliższym czasie. Autorką komedii jest Agata Julia Prosińska, uczennica klasy pierwszej I LO  w Olecku.

Sztuka opowiada o pracowniczce laboratorium - Erice Erikson, która w wyniku nieudanego eksperymentu nieumyślnie zmienia otaczającą ją rzeczywistość. W jej życiu pojawia się nowa postać, która burzy, jak się wydawało, dawno ugruntowany porządek. Jest nią uwolniony w naukowy lub magiczny sposób cień głównej bohaterki.

Perypetie głównych bohaterów obejrzeli uczniowie oleckich gimnazjów, I LO oraz pozostali mieszkańcy miasta. Podczas wieczornego spektaklu sala zapełniła się całkowicie.

W spektaklu wystąpili: Emilia Tokajuk, Paweł Charmuszko, Cezary Sadowski, Sandra Świerzbin, Marcin Domoradzki, Izabela Szukieć, Adrianna Rowińska, Szymon Kowalewski, Agata Julia Prosińska i Luiza Białanowska.
Reżyseria: Agata Julia Prosińska i Zbigniew Stefanowski.
Światło i dźwięk oraz pomoc techniczna: Łukasz Nowak, Adrian Janczenia, Łukasz Rutkowski.

Sztuka została wystawiona 10 czerwca b.r. w ramach obchodów Powiatowych Dni Rodziny w sali AGT w Olecku.