logos.png
grafika
Powiązane galerie:
Odkryty talent pisarski
14-06-2017Józef Kunicki

10 czerwca 2017 r. w sali AGT w Olecku w ramach obchodów Powiatowych Dni Rodziny po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego wystawiło sztukę teatralną. Podobnie jak w minionym roku sięgnęło po amatorski tekst swojej uczennicy.

„Studium w pluszowym misiu” to druga wystawiona sztuka teatralna autorstwa Agaty Julii Prosińskiej. W realizacji przedstawienia wzięła udział autorka i jej szkolni koledzy: Adam Kopiczko, Julia Omilian, Julia Zamojska, Julita Milewska, Jakub Śliwiński, Sandra Świerzbin, Marcin Domoradzki, Weronika Gałaszewska, Marcin Gibowicz, Aleksandra Szczech i Eliza Supronowicz.  Światłem i dźwiękiem zajęli się Adrian Janczenia i Łukasz Nowak. Reżyseria: Agata J. Prosińska i Zbigniew Stefanowski - nauczyciel z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego.

Sztuka opowiadała o perypetiach cynicznego detektywa Roberta Loweleya.
Pewnego dnia mężczyzna otrzymał nietypowe zlecenie. Bez śladu zniknął pluszowy miś, a zrozpaczony rodzic zwrócił się do niego z prośbą o odnalezienie. W tym samym czasie przez miasto przewijała się fala przestępstw przypisywanych legendarnemu Kubie Przeżuwaczowi.
Niespodziewanie Lowely odkrył powiązanie między zleceniem a poszukiwanym. Sam pluszowy miś stanowił zaś klucz do rozwiązania tajemnicy tożsamości Kuby Przeżuwacza. Detektyw toczył grę z czasem, aby złapać przestępcę, który nie cofnął się przed niczym, aby zrealizować sobie jedynie znany cel, a Lowley był jedynym, który mógł go powstrzymać. Takim oto sposobem Lowley mając jedynie swój intelekt oraz pluszowego misia, ruszył śladem Kuby Przeżuwacza.

Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu, bowiem wszystkie miejsca w sali AGT były zajęte. Gra aktorów i scenografia to pełen profesjonalizm. Widownia była pod ogromnym wrażeniem. Na końcu spektaklu zagrzmiały zasłużone gromkie brawa.

Halina Kasicka