logos.png
grafika
Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim
25-10-2016Anna Turowska

W Kętrzynie, 22 października 2016 r., w Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim Powiat Olecki reprezentowało dwóch zawodników Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „HIDORI” przy Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. W Mistrzostwach wystartowało około 100 zawodników.

Justyna Miszczak zajęła II miejsce w kategorii -57 kg i Maurycy Miszczak zajął II miejsce w kategorii -68 kg. Bardzo dobrze radzili w walkach sportowych. Dopiero w finale Justynę pokonała zawodniczka z AZS AWF Warszawa Patrycja Adamkiewicz, a Maurycego pokonał zawodnik z AZS AWF Poznań Albert Millert. W tym roku Maurycy i Albert walczyli ze sobą dwa razy. Mamy nadzieję, że za trzecim razem wygrana będzie po stronie Maurycego – relacjonuje Dorota Miszczak, Prezes LUKS „HIDORI” Olecko.

W zawodach startował tegoroczny olimpijczyk z Rio Piotr Paziński, który na igrzyskach zajął V miejsce w kategorii -80 kg. Antoni Miszczak młody zawodnik Taekwondo, korzystając z okazji, poprosił o wspólne pamiątkowe zdjęcie z Piotrem.

Zdjęcia: archiwum LUKS „HIDORI”.