logos.png
grafika
Powiązane galerie:
Żołnierze NATO z wizytą w Starostwie
01-08-2017Anna Turowska

W Starostwie Powiatowym w Olecku, 31 lipca 2017 r., odbyło się spotkanie Mariana Świerszcza – Starosty Oleckiego z majorem Wojciechem Zaborowskim – specjalistą ds. współpracy cywilno-wojskowej (CIMIC) Grupy Integracji Sił NATO w Polsce z Bydgoszczy i czterema żołnierzami z amerykańskiego zespołu Civil Affairs. Wizyta była związana z trwającym od 31 lipca do 4 sierpnia 2017 r. rekonesansem okolic tzw. „przesmyku suwalskiego”.

W spotkaniu uczestniczył także: Edward Adamczyk – Sekretarz Powiatu Oleckiego, Jan Mróz – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Olecku, Andrzej Żyliński – Komendant Powiatowy Policji w Olecku, Dariusz Kozłowski – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Olecku, Katarzyna Mróz – Prezes „OLMEDICA” w Olecku sp. z. o. o., Sławomir Szwędrys – Inspektor Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Olecku.

Rozmowa dotyczyła między innymi możliwości wykorzystania lokalnej infrastruktury drogowej pod kątem przemieszczania żołnierzy i sprzętu wojskowego, kwestii bezpieczeństwa i zasad współdziałania, a także wymiany informacji związanych z wpływem obecności zagranicznych żołnierzy na funkcjonowanie powiatu. Żołnierze pytali także o opinie i sugestie dotyczące przeprowadzonych ostatnio ćwiczeń w naszym regionie.