logos.png
Zgłoś się na bezpłatną mammografię!
31-05-2016Józef Kunicki

LUX MED Diagnostyka zaprasza kobiety na bezpłatne badanie mammograficzne. Badanie zostanie wykonane 12 czerwca 2016 r. w mammobusie na placu w centrum Olecka.

Bezpłatna mammografia zostanie wykonana dla kobiet w wieku:

1) 50-69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

2) 40-49 oraz 70-75 lat
Badanie wykonywane jest w ramach projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

W zakresie realizowanego projektu i zwiększenia dostępności do badań, Firma LUX MED zapewnia paniom nie kwalifikującym się jeszcze/ lub już do Programu finansowanego przez NFZ,  bezpłatną mammografię. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej informacji o badaniach oraz wzór skierowania na www.fundusze.mammo.pl

Zainteresowane wykonaniem badania proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, a co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Zgłoś się na bezpłatną mammografię!