„Zdrowa rodzina – szczęśliwa rodzina” i „Bezpieczny Powiat 2016”
06-06-2016Józef Kunicki

12 czerwca  2016 r. (w niedzielę) wOlecku, na placu w centrum miasta odbędą się 2 festyny rodzinne. Imprezy „Zdrowa rodzina – szczęśliwa rodzina” i „Bezpieczny Powiat 2016” organizowane są już od wielu lat, służą promocji zdrowego stylu życia i odżywiania, przekazaniu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz bezpieczeństwa pożarowego.

Organizatorzy zapewnią wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wśród których zaplanowano m.in.:

• loterię z nagrodami (nagroda główna rower górski),
  • konkurencje strażackie,
  • naukę udzielania pierwszej pomocy,
  • akcję rejestracji dawców szpiku,
  • badania i porady zdrowotne,
  • gry i zabawy dla dzieci,
  • i inne niespodzianki,
  • a także bezpłatny poczęstunek - bigos, kiełbaskę grillową i kompot.

Starostwo Powiatowe i Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku organizatorzy festynów gwarantują dobrą zabawę na placu od godz. 12.00 do 16.00.

W ramach obchodów Powiatowych Dni Rodziny zapraszamy młodzież oraz dorosłych również na komedię pt. „Cień” autorstwa uczennicy pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Olecku. Sztuka zostanie wystawiona 10 czerwca 2016 r. o godz. 17.00 w sali AGT w Olecku (ul. Partyzantów 2).

Szczegółowe informacje na stronach www.powiat.olecko.pl , www.straz.olecko.pl .

Halina Kasicka

Atrakcje dla rodzin