Powiązane galerie:
22-06-2016Józef Kunicki4
Genetyczny bliźniak
22-06-2016Józef Kunicki

12 czerwca 2016 r. zorganizowano akcję rejestracji dawców szpiku, szukano tzw. „genetycznego bliźniaka” dla 11 – letniej Dominiki z Ostródy, chorej na białaczkę. Dziewczynka, aby mogła wrócić do zdrowia potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Niestety wśród  zarejestrowanych dawców na całym świecie od kwietnia 2016 roku nie znaleziono dawcy.

Akcja dała szanse wszystkim chorym, bo przy okazji można było również znaleźć genetycznego bliźniaka dla innej osoby, potrzebującej pomocy. Rejestracja każdej zgłaszającej się osoby zajmowała tylko kilka minut.

Zgłosiły się 43 osoby.  Organizatorami akcji było Starostwo Powiatowe w Olecku i Fundacja DKMS oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Suwałk.

Tego dnia akcja została przeprowadzona również w innych miastach na terenie województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, którzy pracowali podczas akcji: Piotrowi Słomskiemu, Krzysztofowi Czuper i Pawłowi Kopiczko.

Halina Kasicka