logos.png
Biała Niedziela – bezpłatne badania profilaktyczne
29-09-2017Józef Kunicki

Wielu mieszkańców naszego powiatu nie robi badań profilaktycznych, bo zawsze wydaje im się, że są sprawy ważniejsze jak np. rodzina, praca, dom lub odkłada termin badań profilaktycznych. A wykrycie choroby we wczesnym stadium rozwoju daje szanse na całkowite wyleczenie lub zatrzymanie rozwoju choroby.

Zdrowa rodzina, to szczęśliwa rodzina! O wiele tańsza jest profilaktyka niż leczenie.

W trosce o zdrowie mieszkańców 15 października 2017 r. organizujemy w szpitalu w Olecku „Białą Niedzielę – bezpłatne badania profilaktyczne”, tj.: badanie cytologiczne, badanie mammograficzne, pomiar ciśnienia krwi, badanie poziomu cukru, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, obliczanie wskaźnika masy ciała BMI, pomiar wagi ciała, naukę usuwania kleszcza, poradnictwo zdrowotne, oraz konsultacje z brafitterką.

Rejestracja wymagana tylko na badania finansowane przez NFZ:
cytologiczne (w szpitalu gabinet nr 10) dla kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonanej cytologii – tel. 721 870 216 (pn.-pt. 7:30-15:30),
mammograficzne (wykonywane w mammobusie przy szpitalu) dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii - tel. 58 666 24 44 (pn.-sob.).

Na wyżej wymienione badania, porady i konsultacje należy zgłosić się do szpitala w godz. 8:00-14:00 pod gabinet nr 10 z wyłączeniem badania mammograficznego, które wykonywane będzie w mammobusie (przy szpitalu).

Każda kobieta, która zgłosi się na badane cytologiczne 15 X 2017 r. otrzyma zestaw kosmetyków ufundowany przez Delia Cosmetics Sp. z o. o.

H. Kasicka