Ogłoszenia Starostwa Powiatowego
13 września 2011 r.

Starostwo  Powiatowe w Olecku

Kolejne medale i sukcesy

W dniach 9-11 września 2011 r. odbył się największy w tym roku turniej taekwondo olimpijskiego w Polsce – Polish Open – Warsaw Cup 2011. Uczestniczyło w nim 675 zawodniczek i zawodników z 97 reprezentacji klubowych i narodowych z 26 krajów Europy, Azji i Afryki. Olecko reprezentowali podopieczni Doroty i Tomasza Miszczak z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego (LUKS) „HIDORI”.

Nasi zawodnicy startowali w kategorii kadetów. Najlepiej wypadła Zuzanna Murawska, zajmując drugie miejsce w kategorii do 59 kg. W finale uległa zawodniczce z Chorwacji. Trzecie miejsce w kategorii do 47 kg zajęła Justyna Miszczak, która w półfinale przegrała ze zwyciężczynią kategorii zawodniczką z Chorwacji. Drugi brązowy medal zdobył w kategorii do 53 kg Maurycy Miszczak. W półfinale uległ zwycięzcy wagi zawodnikowi z Łotwy – mówi Tomasz Miszczak, Sekretarz LUKS „HIDORI”. – Imprezę uświetnił mecz pokazowy taekwondo pomiędzy reprezentacją Polski a reprezentacjami Europy i Azji. Zwyciężyła reprezentacja Polski. Patronat nad zawodami objęli: Prezydent Miasta st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, Ambasador Korei w Polsce Joon Jae Lee, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie prof. dr hab. Alicja Przyłuska-Fischer oraz Prezes PKO Andrzej Kraśnicki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.