Obchody Święta Niepodległości

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej rozpocznie się 6 listopada br. a zakończy uroczystym finałem 8 listopada br. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku „Mazury Garbate”. Podczas konkursu zaprezentują się soliści, duety oraz zespoły wokalne z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Gminy Olecko.

Pierwsza część konkursowa dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych odbędzie 6 listopada 2017 r. od godz. 16.00. 7 listopada br. również od godz. 16.00 prezentować się będą uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych.

Uroczysty finał odbędzie się 8 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, podczas którego wystąpią laureaci konkursu.

Koncert „Dla Niepodległej”

10 listopada o godz. 17.00 zapraszamy do sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku na wyjątkowy koncert poświęcony 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W prezentacjach artystycznych wystąpią dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach. Ponadto w holu kina zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej patronowi szkoły - Józefowi Piłsudskiemu.

Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny

11 listopada o godz. 10.00 odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny  Królowej Polski. Po mszy oficjalne delegacje złożą kwiaty w miejscach pamięci m.in. pod krzyżem misyjnym, pomnikiem papieża Jana Pawła II oraz Pomnikiem Wdzięczności.

W uroczystościach udział weźmie kompania honorowa Wojska Polskiego z Jednostki Wojskowej 4808 w Gołdapi. Przy pomniku wdzięczności odczytany zostanie Apel Pamięci, po którym żołnierze oddadzą salwę honorową. O oprawę muzyczną podczas tej uroczystości zadba Miejska Orkiestra Dęta.

„Nie ma dna w nieszczęściu ludzkim” - spotkanie ze świadkiem historii

11 listopada o godz. 12.30 w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku odbędzie się spotkanie z panią Janiną Maciukiewicz, której koleje losu będą kanwą opowieści o cenie jaką opłacili Polacy w drodze do wolności.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach!

Obchody Święta Niepodległości

MIEJSCE: Regionalny Ośrodek Kultury Mazury Garbate w Olecku