XX Mazurskie Spotkania z Folklorem
Do: 15-07-2017
Kategoria:

XX Jubileuszowe Mazurskie Spotkania z Folklorem

15 lipca 2017 r. - MAZOWSZE w Olecku!
godz. 20:30, Plac Wolności

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”
w wykonaniu Zespołu „Mazowsze”

Reżyseria i opracowanie tekstu: Andrzej Strzelecki
Choreografia: Zofia Rudnicka
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
Kierownictwo muzyczne: Jacek Boniecki
W spektaklu bierze udział ponad 100 wykonawców.

Ta pierwsza polska opera z okresu oświecenia wyreżyserowana została na nowo przez Andrzeja Strzeleckiego, a w inscenizacji „Mazowsza”  jawi się jako pełna humoru i wzruszeń opowieść o miłości, przyjaźni , konfliktach, ale przede wszystkim o pojednaniu i zgodzie.
    Spektakl - gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością - odtworzony przez „Mazowsze” doskonale wpisuje się do profilu artystycznego Zespołu a barwne stroje regionalne, piękna muzyka, świetna gra aktorska oraz duża dawka humoru sprawiają, iż każdemu spektaklowi towarzyszą owacje na stojąco.
    W ciągu ostatnich  miesięcy jakie upłynęły od premiery  - oprócz spektakli na naszej macierzystej scenie „Matecznika Mazowsze” - spektakl został zaprezentowany w czasie Festiwalu Operowego na scenie Opera Nova w Bydgoszczy oraz widzom Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Opery i Baletu we Lwowie. Nasz spektakl podziwiali również mieszkańcy Krakowa, Wieliczki, Płocka. A także  goście „Święta Śląska” organizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Krótki film promocyjny:

PRZYNAJMNIEJ RAZ W ŻYCIU KAŻDY POLAK POWINIEN OBEJRZEĆ MAZOWSZE!

MIEJSCE: Plener - Plac Wolności w Olecku
_wim.jpg