Ogłoszenia Starostwa Powiatowego
22 października 2013 r.

Starostwo  Powiatowe w Olecku

Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin

W Sieradzu, 12 października 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin. Uczestniczyło w nich 149 zawodników z 51 klubów, w tym karatecy z Oleckiej Sztuk Walki Karate Kyokushin (OSSW KK) – Angelika Rejterada, Oskar Kowalewski, Mateusz Szafranowski, Michał Szafranowski.

Mistrzynią Polski w kategorii + 55 kg została Angelika Rejterada, będąca najlżejszą zawodniczka w swojej kategorii. Angelika, która jest zeszłoroczną Mistrzynią Polski w kategorii – 55 kg, spotkała się w finale z Krystyną Szkodowską z Wrocławia – zeszłoroczną Mistrzynią Polski kategorii + 55 kg. Pojedynek dwóch mistrzyń Polski zakończył się zwycięstwem Angeliki, która w pierwszych sekundach zdobyła wazari i utrzymywała swoją przewagę do końca walki. W kategorii walk Angeliki wystartowały 22 zawodniczki, a w kata, w którym nasza zawodniczka zajęła 3 miejsce – 20 zawodniczek – relacjonuje Wojciech Rejetrada, Wiceprezes OSSW Karate Kyokushin – Świetny występ zaliczyli Michał i Mateusz Szafranowscy. W kategorii walk reżyserowanych zdobyli tytuł wicemistrzowski, ulegając nieznacznie zawodnikom z Suwałk. Dobrze spisał się również Oskar Kowalewski, który w kategorii – 65 kg pewnie wyszedł z 16, pokonując zawodnika z Lublina. Jednak w ćwierćfinale nieznacznie uległ późniejszemu medaliście Mistrzostw z Konstancina. Ostatecznie zajął 7 miejsce. W klasyfikacji generalnej klubów Olecko zdobyło tytuł wicemistrzów kraju, co jest ogromnym osiągnięciem.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.