Starostwo  Powiatowe w Olecku

„Drugi język to pierwszorzędna sprawa!”

Pierwszy etap ku końcowi ...

Kończy się pierwszy etap realizacji projektu „Drugi język to pierwszorzędna sprawa!”. Dotychczas w projekcie udział wzięło 280 uczniów - z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych - 116, Zespołu Szkół Technicznych - 140 oraz Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Głuchych im. Św. Filipa Smaldone w Olecku – 24. Zajęcia prowadziło 13 nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Olecki oraz 1 nauczyciel ze szkoły języków obcych.

W ramach pierwszego etapu zrealizowanych zostało 592 godziny, z czego z j. angielskiego – 312 godzin, j. niemieckiego – 80 godzin, j. rosyjskiego – 120 godzin, j. francuskiego – 80 godzin. Ostatnie zajęcia w bieżącym roku szkolnym odbędą się 4 czerwca 2009r.

Ciekawostką w projekcie są zajęcia prowadzone Metodą Callana, która stosowana jest przez setki szkół na całym świecie. Jest skutecznym, przemyślanym i sprawdzonym sposobem nauczania języka angielskiego polegającym na niezwykle intensywnej pracy podczas zajęć. Metoda ta oparta jest na kontrolowanej i kierowanej przez nauczyciela konwersacji. Dzięki temu słuchacz na bieżąco sprawdza własne postępy w nauce. Metoda ta pozwala młodzieży na przełamanie barier nieśmiałości i pomaga opanować płynność mówienia.

Mam nadzieję, że dodatkowe zajęcia z języków obcych umożliwią naszej młodzieży przełamanie barier językowych i znalezienie się na rynku pracy nie tylko w kraju, ale również poza granicami Polski.

Dorota Chalecka
Kierownik projektu
www.powiat.olecko.pl

Projekt „Drugi język to pierwszorzędna sprawa!” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego

Powrót do głównej strony projektu: Drugi język to pierwszorzędna sprawa!

Wydrukuj tę stronę

J. Kunicki Starostwo Powiatowe w Olecku Ostatnia zmiana: 29-05-2009