Starostwo  Powiatowe w Olecku

„Drugi język to pierwszorzędna sprawa!”

Warto uczyć się języka obcego, gdyż ...

Znajomość języka obcego w naszych czasach jest niezbędna życiu zawodowym i prywatnym. Aby osłuchać się z potocznym słownictwem, poznać język i nauczyć się biegle nim posługiwać, wiele młodych osób korzysta z dodatkowych korepetycji, wyjeżdża za granicę. Wymaga to niewątpliwie dodatkowych nakładów finansowych.

Dlatego też Starostwo Powiatowe w Olecku wyszło naprzeciw oczekiwaniom młodzieży uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu oleckiego pozyskując środki finansowe na realizację projektu „Drugi język to pierwszorzędna sprawa!”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zajęcia z języka angielskiego, rosyjskiego, francuskiego i niemieckiego odbywają się w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych, Zespole Szkół Technicznych oraz Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych do czerwca 2010 r. Dodatkowo w dwóch grupach z języka angielskiego w ZST prowadzone są specjalistyczne zajęcia metodą Callana.

Poprzez udział w projekcie młodzież doskonali swoje umiejętności językowe, co przyczynia się do uzyskania dobrych wyników na egzaminach maturalnych.

Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie w prowadzenie zajęć w ramach projektu „Drugi język to pierwszorzędna sprawa!”.

Dorota Chalecka – kierownik projektu
www.powiat.olecko.pl

Projekt „Drugi język to pierwszorzędna sprawa!” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego

Powrót do głównej strony projektu: Drugi język to pierwszorzędna sprawa!

Wydrukuj tę stronę

J. Kunicki Starostwo Powiatowe w Olecku Ostatnia zmiana: 30-11-2009