logos.png
„Daj się przyciągnąć do ginekologa”
08-03-2016Józef Kunicki

W dniach 14-20 marca 2016 roku na terenie Powiatu Oleckiego realizowana będzie ogólnopolska kampania społeczna pn. „Piękna bo zdrowa”. Inicjatorem akcji jest Fundacja „Kwiat Kobiecości”.

W kampanię zaangażowały się znane polskie aktorki, Sylwia Gliwa, Barbara Kurdej - Szatan, Joanna Moro, oraz Małgorzata Pieczyńska, a także Ida Karpińska, prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości oraz ginekolog prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki Kierownik Katedry i Kliniki położnictwa i ginekologii onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Patronat objął Narodowy Fundusz Zdrowia.

Celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań ginekologicznych.

Świadomość Polek związana z chorobami narządów rodnych, a także z wykonywaniem badań ginekologicznych w dalszym ciągu jest dość niska. Od lat pokutuje bowiem stwierdzenie, że do lekarza idzie się wtedy, gdy coś dolega. To błąd, za który niekiedy płaci się wysoką cenę. Wiele chorób ginekologicznych nie boli, a objawy pojawiają się dopiero w zaawansowanym stadium.

Tymczasem musimy mieć świadomość tego, że regularne badania ginekologiczne mogą pomóc we wczesnym wykryciu chorób np. raka szyjki macicy. Dlatego tegoroczna kampania „Piękna bo Zdrowa”, nawołuje:

DAJ SIĘ PRZYCIĄGNĄĆ DO GINEKOLOGA

PAMIĘTAJ O REGULARNYCH BADANIACH GINEKOLOGICZNYCH!

„Daj się przyciągnąć do ginekologa”

Szczegółowe informacje o kampanii na stronach:

www.kwiatkobiecosci.pl

https://youtu.be/DRslGFeQjxI  https://youtu.be/RQLzfJztsp4 

 Halina Kasicka