logos.png
grafika
Matematyka w różnym wydaniu
17-05-2017Anna Turowska

Od 20 maja 2017 r. do 7 czerwca 2017 r. w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Olecku, Bielsku Podlaskim i Wasilkowie odbędzie się kolejna edycja Podlaskich Dni Matematyki, których celem jest popularyzacja matematyki. Skierowane są głównie do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nie zabraknie też propozycji imprez dla młodzieży młodszej czy dorosłych.

Podlaskie Dni Matematyki są organizowane przez Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz współorganizowane przez Politechnikę Białostocką – Centrum Popularyzacji Matematyki Signum. Imprezę wspiera także: Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku, I Liceum Ogólnokształcące (LO) im. Jana Kochanowskiego w Olecku, Szkoła Podstawowa w Wasilkowie i firmy przewozowe komunikacji miejskich kilku miast.

W Olecku od 20 maja do 7 czerwca br. odbędzie się Autobusowe łamanie główki. W autobusach komunikacji miejskiej w wybranych miastach województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego pojawią się plakaty z zadaniami logicznymi – mówi Elżbieta Guziejko, nauczycielka matematyki I LO w Olecku – Do ich rozwiązania potrzebna jest tylko chęć podjęcia wysiłku intelektualnego i odrobina niekonwencjonalnego myślenia. Każde zadanie można rozwiązać w czasie jazdy autobusem lub stojąc na przystanku. Jeśli to się nie uda, a zadanie zaintryguje, można spróbować dokończyć je w domu. Treść zadań jest krótka i łatwa do zapamiętania. Natomiast 3 czerwca br. w I LO w Olecku zostaną przeprowadzone przez dr Bronisława Pabich – Mazurskie Warsztaty z Geogebry. Rejestracja mailowa:

Program Podlaskich Dni Matematyki 2017/ Olecko
20 maja – 7 czerwca 2017 r. – Autobusowe łamanie główki (Białystok, Suwałki, Łomża, Olecko, Bielsk Podlaski, firma przewozowa PKS Nova)
3 czerwca 2017 r. godz. 9:00-14:00, I LO w Olecku – Mazurskie Warsztaty z Geogebry, dr Bronisław Pabich

Więcej szczegółów o Podlaskich Dniach Matematyki na plakatach poniżej i na http://pdm.wi.pb.edu.pl/