Atrakcje dla rodzin
02-06-2017Józef Kunicki

11 czerwca  2017 r. (niedziela) w Olecku na placu w centrum miasta odbędą się dwa festyny rodzinne. Imprezy „Zdrowa rodzina – szczęśliwa rodzina” i „Bezpieczny Powiat 2017” organizowane są już od wielu lat, służą promocji zdrowego stylu życia i odżywiania, przekazaniu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz bezpieczeństwa pożarowego.

Organizatorzy zapewnią wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wśród których zaplanowano między innymi:
• loterię z nagrodami (nagroda główna rower górski),
• konkurencje strażackie,
• naukę udzielania pierwszej pomocy,
• akcję rejestracji dawców szpiku,
• badania i porady zdrowotne,
• gry i zabawy dla dzieci,
• pokaz sprzętu wojskowego,
i wiele innych atrakcyjnych niespodzianek, a także bezpłatny poczęstunek - bigos, kiełbaskę grillową i kompot.

Starostwo Powiatowe i Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku - organizatorzy festynów gwarantują dobrą zabawę na placu od godz. 13:00 do 16:30.

W ramach obchodów Powiatowych Dni Rodziny zapraszamy młodzież na spektakl pn. „Studium w Pluszowym Misiu” autorstwa Agaty J. Prosińskiej, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku. Spektakl zostanie wystawiony 10 czerwca 2017 r. (sobota) o godz. 17:00 w sali AGT w Olecku (ul. Partyzantów 2).

W celu zwiększenia szansy na odnalezienie dawcy dla tak wielu potrzebujących przeszczepu 11 czerwca 2017 r. w godz. 13:00-16:30 Starostwo Powiatowe wspólnie z NFZ i Fundacją DKMS organizują na placu w centrum Olecka akcję rejestracji dawców szpiku (podczas festynu rodzinnego „Zdrowa rodzina – szczęśliwa rodzina”).

Szczegółowe informacje na www.powiat.olecko.pl i www.straz.olecko.pl.

Halina Kasicka

Atrakcje dla rodzin