logos.png
grafika
Moje korzenie, czyli skąd jestem?
14-09-2017Anna Turowska

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie ogłosiła konkurs „Moje korzenie, czyli skąd jestem?”, pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jest on skierowany do młodzieży w wieku 15-19 lat z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Założeniem konkursu jest zainteresowanie młodych mieszkańców naszego regionu i ich bliskich własnym pochodzeniem oraz rozbudzenie w nich potrzeby dbałości o zachowane jeszcze w wielu domach tradycje i pamiątki rodzinne. Współcześni mieszkańcy Warmii i Mazur, a młodzież w szczególności, często nie zdają sobie sprawy z faktu, że właśnie ich osobiste dziedzictwo tworzy historię i składa się na tradycję całego regionu.

Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w konkursie, który będzie rodzinną zabawą integrującą kilka pokoleń, a także przyniesie odpowiedzi na pytania – skąd pochodzę czy kim byli moi przodkowie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy w wybranej formie (film, nagranie, prezentacja multimedialna) opowiedzieć historię swojej rodziny i wraz z formularzem przesłać do 15 listopada 2017 r. na adres Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Więcej szczegółów i regulamin na http://www.wbp.olsztyn.pl/korzenie2/