Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje w czterech modułach program pod nazwą Dostępna przestrzeń publiczna.
Jakie są to moduły? Kto może na nie składać?
Moduł A to likwidacja barier architektonicznych lub informacyjno-komunikacyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego lub ich jednostki organizacyjne.
Moduł B dotyczy likwidacji barier architektonicznych lub informacyjno-komunikacyjnych przez kościoły lub inne związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne.
Moduł C obejmuje utworzenie dostępnych lub poprawę dostępności placów zabaw przez jednostki samorządu terytorialnego lub ich jednostki organizacyjne, kościoły lub inne związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne oraz organizacje pozarządowe.
Moduł D to likwidacja barier technicznych, informacyjno-komunikacyjnych oraz wyposażenie w technologie wspomagające i urządzenia, które umożliwiają skorzystanie przez osoby z niepełnosprawnością z usług, które świadczą podmioty lecznicze. Obejmuje on możliwość skorzystania z opieki ginekologiczno-położniczej powszechnie dostępnej, z której osoby z niepełnosprawnościami nie mogą korzystać ze względu na występujące bariery.
Jakie jest w nich dofinansowanie?
W module A, B, C do 550 tys. zł, a w module D do 100 tys. zł.
Dofinansowanie wynosi do 80 %. Wymagany wkład własny to co najmniej 20 % wartości kosztów projektu.
W jaki sposób i do kiedy złożyć projekty?
Wyłącznie w formie elektronicznej przez generator wniosków https://dpp.pfron.org.pl/ do 15 lipca 2023 r.
Więcej o programie:
- na www.pfron.org.pl,
- pod numerem 22 581 84 10 wewnętrzny 4.
Jeśli macie pytania, napiszcie na dpp@pfron.org.pl.